Atnaujinta 2024-08-26
Skuodo meno mokykloje groti akordeonu moko:
Akordeono klasės mokiniai daug koncertuoja įvairiuose rajoniniuose renginiuose, kuriuos organizuoja Skuodo muziejus, Skuodo raj. savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka, Senelių globos namai ir kt. institucijos. Akordeono muzikos garsais mokiniai puošia ir meno mokyklos rengiamus koncertus. Iš jų tradiciniais yra tapę: Kalėdiniai, "Pusiaužiemio", Kovo 11-osios, Motinos ir Muzikos dienos minėjimo koncertai.
Šio mokomojo dalyko mokiniai ruošiami įvairiems koncertams, festivaliams, konkursams. 2004 - 2005 metais mokytojos R. Remezienės merginų ansamblis filmavosi tuometinėje LTV laidoje “Mažųjų žvaigždžių valanda”. 2005 m. tas pats merginų ansamblis sėkmingai pasirodė projekte “Mažųjų angelų opera”, 2005 m. vokaliniame konkurse „Skambioji daina” užėmė I vietą. Ansamblinio dainavimo mokiniai kasmet dalyvauja politiko V. Ušacko remiamo projekto „Užsienio kalbos atveria duris į pasaulį“ dainų konkurse. Kas dvejus metus Klaipėdoje vyksta dainų konkursas „Giest lakštingelė“. 2007 m. merginų ansamblis, 2009 m. solistas Donatas Petreikis tapo laureatais.
Mokiniai įsijungia ir į džiazinės muzikos sūkurį. 2010 ir 2011 m. Klaipėdoje vykusioje dainų šventėje „Jaunoji džiazo banga“ dalyvavo mokytojos R. Remezienės paruoštas kolektyvas.
TV konkursas “Dainų Dainelė” visada sulaukia didelio susidomėjimo. Jame dalyvaujantys mokytojos paruošti ansambliai ir solistai tampa rajoninio bei regioninio turo laimėtojais. Keletas kolektyvų yra pasiekę ir respublikinį šio konkurso turą Vilniuje: 2002, 2004 ir 2010 m. – merginų ansamblis, 2006 m. – jaunučių ansamblis. 2016 m. Monikos Rimkutės ir Romualdos Rimgailaitės duetas ne tik sėkmingai įveikė visus turus, bet ir tapo respublikinio turo laureatėmis bei koncertavo Lietuvos operos ir baleto teatre. 2018 m. respublikiniame ture dalyvavo solistai: Kristina Gurauskaitė ir Matas Saukantas.
Akademinio dainavimo tradicijas puoselėjantis Algimanto Raudonikio autorinės dainos konkursas taip pat buvo sėkmingas skyriaus mokiniams: 2016 m. - Kristinai Gurauskaitei, 2018 m. - Matui Saukantui ir Tautvydui Jonaičiui.
Nuo 2015 kiekvienais metais dalyvaujama Baltijos šalių vaikų dainų konkurse "DAINUOK, ŽIEMUŽĖLE". Savo amžiaus grupėse diplomantais bei laureatais yra tapę mokiniai: Monika Rimkutė, Kristina Gurauskaitė, Rugilė Jackevičiūtė, Matas Saukantas ir Tautvydas Jonaitis).
Dainavimo klasės solistai ne tik sėkmingai įveikia atrankas į tarptautinį jaunųjų atlikėjų konkursą MUZIKOS TALENTŲ LYGA, bet ir užima prizines vietas, o jaunasis solistas Tautvydas Jonaitis 2018 ir 2019 metais tapo šio konkurso I vietos nugalėtoju ir dalyvavo LRT televizijos filmavimuose.
2019 m. konkursinė veikla dar labiau prasiplėtė:
Choras
"Dainuojantis žmogutis skleidžia grožį, gėrį, tiesą. Būna toks, koks yra iš tiesų...." Č. Gabalis
Mokyklos choras suburtas 1980 m. (1984 m. - 2016 m. chorui vadovavo A. Anužienė). Nuo 2017 m. iki 2020 m. gyvavo jungtinis Skuodo (vadovė Sigita Žiemelienė) ir Mosėdžio skyriaus (vadovė Vita Pajarskienė) JAUNUČIŲ CHORAS. Jame dalyvavo visų muzikinių mokomųjų dalykų 1-4 kl. mokiniai. Darnus ir gausus dainininkų būrys kartu ir atskirai dalyvavo koncertinėje veikloje.
Fortepijono skyrius įkurtas 1966 metais. Fortepijono meno paslapčių moko:
Fortepijono skyriaus moksleiviai aktyviai dalyvauja ne tik mūsų mokyklos, Skuodo bendruomenės koncertiniame gyvenime, bet puikiai atstovauja mokyklą rajoniniuose, zoniniuose bei respublikiniuose konkursuose, įvairiuose festivaliuose.
Prasiplėtė ir pats konkursų bei festivalių ratas: konkursas-festivalis ,,Lietuviškos muzikos labirintai“ (Mažeikiai), fortepijoninių ansamblių konkursas (Plungė), konkursas ,,Skambinu, įsivaizduoju, piešiu“ (Vilnius), etiudų konkursas (Kretinga). Tradiciniu tapo instrumentinių ansamblių konkursas, organizuojamas fortepijono skyriaus.
Gitaros ir mušamųjų instrumentų klasėje muzikos moko mokytojas metodininkas Mykolas Eiva ir vyresnysis mokytojas Mantas Nazarovas. Abu jie - profesionalūs džiazo muzikos atlikėjai, aktyviai dalyvaujantys koncertinėje veikloje, kultūriniuose bei jaunimo muzikinio ugdymo projektuose.
Klasėje ypatingas dėmesys skiriamas šiuolaikinei muzikinio ugdymo metodikai, mokymuisi bei grojimui ansamblyje, įvairių muzikos stilių bei žanrų pažinimui, koncertinei veiklai. Pagal individualius mokinio/-ės poreikius ir gebėjimus pritaikytas repertuaras bei muzikavimo būdas skatina susidomėjimą muzika ir motyvuoja groti bei tobulėti.
2021 - 2022 m. m. buvo skirti Skuodo meno mokyklos 55-erių gyvavimo metų sukakčiai paminėti. Tuo tikslu gegužės 20 d. įvyko Mokyklos tautinių instrumentų skyriaus organizuotas virtualus tautinių instrumentų ansamblių festivalis „Tautiniai muzikos atspalviai“.
Nuoširdžiai dėkojame dalyvavusiems šiame renginyje:
Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
Akmenės rajono meno mokyklos Naujosios Akmenės skyriaus
Šilutės meno mokyklos
Taip pat dėkojame:
Skuodo meno mokyklos Ylakių skyriaus
Skuodo meno mokyklos
Lietuvių liaudies muzikos instrumentai mūsų istorijos šaltiniuose, tautosakoje bei grožinėje literatūroje minimi ne vieną šimtmetį, o nuo XX a. vidurio koncertinės kanklės ir birbynės drąsiai įžengė į koncertų sales, ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
Mūsų mokykloje vaikai, grodami lietuvių tautiniais instrumentais (kanklėmis, birbyne, lamzdeliu), susipažįsta ne tik su liaudies ar lietuvių kompozitorių muzika, bet taip pat ir su klasikinės, populiariosios, pasaulinės bei moderniosios muzikos žanrais. Daug dėmesio skiriame ansambliniam muzikavimui. Tautinių instrumentų ansamblyje vaikai papildomai išmoksta groti įvairiais ritminiais, styginiais bei pučiamaisiais liaudies instrumentais.
Skuodo meno mokykloje tautiniais instrumentais groti moko:
Mokiniai daug koncertuoja, dalyvauja įvairiuose rajoniniuose, regioniniuose bei respublikiniuose renginiuose. Mokykloje rengiami tradiciniai kalėdiniai vakarai, koncertai Motinos dienos, Rugsėjo 1-osios, Tarptautinės muzikos dienos, Žmonių su negalia dienos, Vaikų gynimo dienos progomis, Vasario 16-osios, Kovo 11-osios minėjimai, koncertai senjorams, „Pusiaužiemio koncertas“ ir kt.
Jaunieji atlikėjai dalyvauja regioniniuose ir respublikiniuose tautinių instrumentų atlikėjų konkursuose, tautinės muzikos ansamblių ir orkestrų festivaliuose bei konkursuose, tokiuose kaip:
U. Popovas, N. Narvilas ir mokytojas T. Jonaitis (2015 m.)
SMUIKO ISTORIJA
Mintis braukti stryku per stygas, užuot virpinus jas pirštais, į Europą atėjo iš Vidurio Rytų. Arabai turėjo styginį instrumentą, vadinamą rebabu, kuris Europą pasiekė maždaug X-XI a. Menestreliai ėmė griežti kriaušės pavidalo rebeku ir fideliu, o karaliai laikydavo smuikininkų orkestrus, kad šie akompanuotų šokėjams ir linksmintų juos kelionėse.
Renesanso laikais ( XIV-XVI a.) styginių instrumentų buvo dvi pagrindinės grupės: smuikai ir violos. Viola buvo laikoma korpusu žemyn, o postygiu aukštyn.
Anksčiausiai smuikais pradėta griežti ir pirmieji smuikai pagaminti Italijoje. Didieji smuikų meistrai gyveno Kremonoje, šiaurės Italijoje, XVI a. viduryje. Smuikas tobulumo pasiekė apie 1700m. Amačių, Gvarnerių ir Stradivarijų šeimų dirbtuvėse. Nuo tol niekam nepavyko patobulinti šių meistrų darbų, nors ir kaip nuodugniai buvo tyrinėjamas medis, klijai, lakas, kuriuos jie naudojo. Pradžioje, tik atsiradus smuikui, visos keturios stygos buvo daromos iš gyvulių žarnų, bet vėliau dviem apatinėms stygoms imta naudoti metalą, siekiant išgauti skaidresnį ir stipresnį garsą.
XVII – XIX a. smuikininkai: Korelis, Vivaldis, Tartinis, Kroiceris, Paganinis, Vjetanas.
Smuiko klasė Skuodo meno mokykloje įkurta 1977 metais tuometinės direktorės Genovaitės Nomgaudienės iniciatyva.
Skuodo meno mokykloje smuiku groti moko:
Neatsiejama smuikininkų dalis – koncertinė veikla. Vaikai koncertuoja ne tik kaip solistai, bet ir ansamblyje. Koncertuoja visur – ne tik renginiuose meno mokykloje, bet ir įvairiose Skuodo miesto bei rajono šventėse, taip pat dalyvauja konkursuose ir festivaliuose.
Skuodo meno mokykloje pučiamaisiais muzikos instrumentais groti moko šie mokytojai:
Skyriaus metodinę veiklą organizuoja mokytojas Kamilijus Venckus. Mokiniai daug koncertuoja, dalyvauja įvairiuose rajoniniuose, regioniniuose bei respublikiniuose renginiuose. Mokykloje rengiami tradiciniai kalėdiniai vakarai, koncertai Motinos dienos, Rugsėjo 1-osios, Tarptautinės muzikos dienos, Žmonių su negalia dienos, Vaikų gynimo dienos progomis, Vasario 16-osios, Kovo 11-osios minėjimai, koncertai senjorams, „Pusiaužiemio koncertas“ ir kiti renginiai, kuriuose visada dalyvauja ir pučiamųjų skyriaus mokiniai.
Mokiniai noriai muzikuoja kartu – groja ansambliuose, na o vyresnėse klasėse ir pučiamųjų instrumentų orkestre. Patys gabiausi mokiniai reprezentuoja mokyklos pučiamųjų instrumentų skyrių – dalyvauja įvairiuose respublikiniuose ir tarptautiniuose festivaliuose bei konkursuose, kuriuose dažnai tampa laureatais.
Skyriuje dirba 3 mokytojos:
Solfedžio pamokose mokiniai mokosi muzikinio rašto, lavina muzikinę klausą. Muzikos istorijos pamokose susipažįsta su žymiausiais pasaulio kompozitoriais bei jų kūryba.
Skyriuje kasmet rengiama „Muzikos olimpiada“, kurios metu Skuodo meno mokyklos ir Ylakių skyrių 4 klasių moksleiviai pasitikrina savo muzikos teorijos ir istorijos žinias, o nugalėtojai apdovanojami įvairiais prizais. 2019m. Skuodo meno mokykloje įvyko tradicinė jau XIV MUZIKOS OLIMPIADA. Dalyvavo Skuodo ir Ylakių skyriaus mokiniai. O kad jiems būtų drąsiau į pagalbą jie pasikvietė savo mokytojus: S. Žiemelienę, V. Pajarskienę, R. Remezienę ir J. Daukšą.